Європа готується протистояти Росії
В умовах, коли адміністрація Трампа скорочує підтримку України та зближується з Росією, європейські лідери посилюють свої зусилля щодо протистояння російській агресії, пише The New York Times.
У третю річницю вторгнення Росії в Україну дванадцять лідерів з Європи та Канади, включаючи президента Європейської комісії Урсулу фон дер Ляйєн та прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, відвідали Київ, щоб висловити солідарність з Україною.
Європейські країни усвідомлюють необхідність підвищення своїх оборонних можливостей на тлі зниження довіри до підтримки США.
Планується значне збільшення оборонних бюджетів, що перевищує поточний мінімум НАТО на 2% від ВВП. Колишній посол США в НАТО Іво Даалдер наголосив, що Європі необхідно бути готовою захищати себе без опори на США з огляду на непередбачуваність американської підтримки.
Адміністрація Трампа тим часом демонструє відхід від традиційної американської політики підтримки глобальної демократії, вибудовуючи відносини з автократичними режимами, такими як Росія та Китай.
Це викликає стурбованість серед європейських лідерів, які розглядають можливість розробки незалежних оборонних стратегій, включаючи спільне ядерне стримування у Європі.
В умовах, коли США під керівництвом Трампа дедалі більше зближуються з Росією, Європа стикається з необхідністю самостійно забезпечувати свою безпеку.
Це вимагає посилення співпраці між європейськими країнами, інвестицій у оборонні технології та розробки нових військових альянсів, здатних захистити європейські демократичні цінності.
Європейські лідери визнають, що їхня колишня самовпевненість та недостатні інвестиції в оборону призвели до поточної кризи.
Нині вони прагнуть виправити ці помилки, збільшуючи витрати на оборону та зміцнюючи єдність перед російською загрозою. |